Парламент продовжить мораторій на стягнення з держпідприємств у сфері енергетики та банкрутство вугледобувних підприємств

Верховна Рада України підтримала ініціативу про продовження дії мораторію на реалізацію виконавчих проваджень, заходів примусового виконання рішень та накладення арештів на майно державних підприємств у сфері енергетики. Також продовжено заборону на порушення справ про банкрутство вугледобувних підприємств до 1 січня 2026 року.

Комітет Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ 12 січня 2025 року ухвалив рішення рекомендувати прийняти законопроєкт №12220 за основу та в цілому. Документ спрямований на запобігання ліквідації таких підприємств, як ДП «СхідГЗК», а також вугледобувних підприємств, які перебувають у важкому фінансово-економічному стані.

Основні проблеми галузі:

  • Високий рівень зношеності основних фондів (понад 60%);
  • Брак фінансування для виплати зарплат, технічного переоснащення та сплати податків;
  • Руйнування підприємств через війну та тимчасову окупацію частини територій.

У рішенні Комітету зазначається, що скасування мораторію може призвести до банкрутства вугледобувних підприємств, затоплення уранових шахт, припинення видобування уранової руди та значних екологічних наслідків.

ДП «СхідГЗК», яке забезпечує видобування урану для ядерного палива, має стратегічне значення для енергетики та економіки України, але перебуває під загрозою втрати платоспроможності через арешти коштів та кредиторську заборгованість.

Джерело: Пресслужба Верховної Ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *