Посадовця Львівської митниці затримано за хабарництво з імпортерів електроніки: незаконне розмитнення на суму понад 15 млн грн

Відповідно до повідомлень Офісу Генпрокурора та Служби безпеки України, начальника одного з митних постів Львівської митниці затримано за отримання хабаря у розмірі 23 тисяч доларів.За матеріалами слідства, посадовець займався незаконним отриманням неправомірної вигоди від імпортерів високовартісної цифрової техніки, допомагаючи бізнесменам обходити митні процедури та уникати сплати державних платежів.

Розслідування встановило, що в одному з випадків підприємці завозили продукцію без сплати мита на суму, що перевищує 15 млн грн, а хабар, який посадовець отримав, становив 5–7% від фактичної вартості товару, залежно від його виду. Для оформлення оборудки чиновник вносив недостовірні дані до автоматизованої системи митного оформлення, що дозволяло приховати порушення.

Правоохоронці затримали посадовця після отримання повної суми хабарної вигоди, виявивши в його автомобілі готівку, отриману злочинним шляхом. Наразі йому повідомлено про підозру за частиною 4 статті 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Розслідування триває з метою притягнення до відповідальності всіх учасників оборудки, за яку злочинцю загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *