ВАКС призначив до розгляду справу «Роттердам+»: обвинувачення у масштабних переплатах за електроенергію

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) призначив до розгляду по суті кримінальну справу, що стосується застосування формули «Роттердам+», за якою споживачі електроенергії протягом 2016–2019 років переплатили понад 39 млрд грн.

За результатами підготовчого розгляду, справа охоплює як колишніх і чинних посадовців Національної комісії з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), так і представників групи приватних теплогенеруючих компаній, які брали участь у впровадженні цієї схеми.

Судовий розгляд по суті призначено на 18 квітня 2025 року об 11:00. До цього, 14 березня 2023 року прокурори САП за результатами розслідування НАБУ направили до суду обвинувальний акт щодо шести осіб, причетних до впровадження формули «Роттердам+», що призвело до завдання збитків споживачам на суму 19,357 млрд грн протягом 2016–2017 років.

Додатково, у січні 2024 року інший епізод цього злочинного механізму, пов’язаний із переплатами за період 2018–2019 років (збитки понад 20 млрд грн), був направлений до суду у вигляді обвинувального акту щодо 14 осіб, серед яких — 2 колишніх голови НКРЕКП, 6 колишніх та 2 чинних члени комісії, а також посадовці приватних компаній.

За рішенням суду обидва епізоди були об’єднані в одне кримінальне провадження, що дозволяє суду комплексно розглянути справу про запровадження формули «Роттердам+».

Джерело: Вищий антикорупційний суд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *