Посадовця КМДА затримано за вимагання хабаря за дозвіл на землю у столиці

Служба безпеки України та Національна поліція викрили посадовця управління інспекційного контролю Департаменту земельних ресурсів КМДА, який вимагав хабар за надання дозволу на оренду земельної ділянки у Києві.

За даними слідства, посадовець вимагав 15 тис. доларів США від місцевого підприємця за сприяння у продовженні договору оренди земельної ділянки, на якій облаштовано спортивний майданчик для дитячо-юнацьких футбольних тренувань у Деснянському районі столиці.

У межах домовленості чиновник пообіцяв допомогти з отриманням усіх необхідних документів у державних органах та забезпечити погодження оренди на 10 років у відповідному департаменті КМДА.

Правоохоронці задокументували факт вимагання та одержання всієї суми хабаря і затримали фігуранта безпосередньо під час передачі коштів.

Йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України — прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.

Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу. Посадовцю загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Триває розслідування для встановлення усіх причетних до злочину. Заходи проводили співробітники ГУ СБУ у м. Києві та Київській області спільно зі слідчими Нацполіції за процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури міста Києва.

Джерело: Служба безпеки України

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки