Верховний Суд зобов’язав «ПівдГЗК» сплатити 3,7 млрд грн через зловживання податковими пільгами

АТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат» («ПівдГЗК») зобов’язано сплатити до державного бюджету 3,7 млрд грн. Це податкові зобов’язання та штрафи, нараховані за результатами перевірки податкової служби, яка виявила неправомірне застосування пільг при виплаті дивідендів іноземним компаніям.

За даними Державної податкової служби, упродовж трьох років компанія перерахувала 29,8 млрд грн дивідендів на рахунки 12 акціонерів – резидентів Кіпру. До таких виплат було застосовано пільгову ставку оподаткування у розмірі 5 %, що дозволило «ПівдГЗК» сплатити до бюджету лише 1,49 млрд грн.

Утім, за підсумками перевірки ДПС встановила, що отримувачі дивідендів — кіпрські компанії — фактично не є бенефіціарами коштів. Отримані суми майже одразу переводилися на рахунки фірм, зареєстрованих у Нідерландах. Таким чином, податковий орган дійшов висновку, що схема мала ознаки зловживання та несплати податків у повному обсязі.

На цій підставі було донараховано основну суму податкових зобов’язань у розмірі 2,98 млрд грн, а також штрафні санкції — ще майже 0,8 млрд грн.

Компанія оскаржила ці рішення у судах першої та апеляційної інстанцій, однак Верховний Суд скасував попередні рішення та повністю підтримав позицію податкової.

У ДПС зазначають, що у «ПівдГЗК» є 10 днів для добровільної сплати цієї суми. У разі несплати будуть застосовані примусові заходи – блокування рахунків і арешт майна.

Джерело: Верховний Суд

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки