Офіс Генерального прокурора направив до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох осіб, які в складі організованої групи упродовж 2017–2023 років займалися незаконним видобуванням корисних копалин загальнодержавного значення — каоліну-сирцю — з родовища на Дніпропетровщині.

Слідством установлено, що після завершення строку дії спеціальних дозволів на користування надрами фігуранти продовжили видобуток каоліну в промислових масштабах, чим спричинили державі збитки у понад 400 млн грн.
Видобуту сировину переробляли в промислові продукти, що використовуються в металургії, будівництві, фармацевтиці. Частину продукції експортували за кордон, зокрема — до російської федерації.
Загальний прибуток організованої групи за вказаний період сягнув близько 280 млн грн. Частину цих коштів учасники вкладали у розвиток нелегального бізнесу, а решту витрачали на купівлю нерухомості, автомобілів та ведення розкішного способу життя.
Обвинуваченим інкримінують вчинення злочинів, передбачених ч. 4 ст. 240 та ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України (незаконне видобування корисних копалин та легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом).
Розслідування проводило Головне слідче управління Національної поліції України за оперативного супроводу Департаменту стратегічних розслідувань.
Джерело: Офіс Генерального прокурора
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
