Офіс Генерального прокурора повідомив про підозру десятьом колишнім працівникам теплоенергетичного підприємства в Кривому Розі. Серед них — двоє екскерівників, які, за даними слідства, організували ієрархічну злочинну організацію. Їм інкримінується створення злочинної організації та розтрата державного майна в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану (ч. 3 ст. 255, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 КК України).

За версією слідства, під виглядом переміщення комунального обладнання для «збереження» в умовах війни, зловмисники вивезли понад 1140 водонагрівачів із пунктів теплорегуляції. З використанням спеціального обладнання вони демонтували з них латунні трубки, які потім продавали на металобази за готівку без будь-якого обліку та контролю. Порожні прилади повертали на місце, наповнюючи сторонніми предметами, щоб створити ілюзію їхньої справності.
Загальна вага викрадених трубок становить понад 6 тонн, вартість кольорових металів — близько 30 млн грн, а фактична вартість виведеного з ладу обладнання — 300 млн грн. Такі дії призвели до припинення подачі гарячої води для майже половини міста — понад 250 тисяч мешканців, десятків підприємств і закладів критичної інфраструктури.
Наразі встановлено понад 65 епізодів злочинної діяльності. Усім учасникам обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Досудове розслідування триває. Його здійснюють слідчі Головного слідчого управління Нацполіції за оперативного супроводу Департаменту забезпечення діяльності, пов’язаної з небезпечними матеріалами, та співробітників Служби безпеки України.
Джерело: Офіс Генерального прокурора
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
