ВРП звільнила суддю Дружківського міського суду, викритого на хабарі

Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення судді Дружківського міського суду Донецької області за результатами розгляду дисциплінарної скарги, поданої Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою та Національним антикорупційним бюро України.

Справу розглядала Перша Дисциплінарна палата ВРП.

Підставою для дисциплінарного провадження стали обставини, встановлені в межах досудового розслідування кримінального провадження щодо отримання неправомірної вигоди. За матеріалами справи, суддя вимагав і отримав хабар за прийняття рішення про непритягнення до адміністративної відповідальності двох осіб за ст. 130 КУпАП (керування транспортними засобами у стані сп’яніння).

16 грудня 2024 року Вищий антикорупційний суд визнав суддю винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, та призначив йому покарання у вигляді:

  • 7 років і 6 місяців позбавлення волі;
  • позбавлення права обіймати посади в органах місцевого самоврядування строком на 2 роки;
  • конфіскації половини належного йому майна.

На момент ухвалення рішення ВРП вказаний вирок ще не набрав законної сили та перебуває на розгляді в Апеляційній палаті ВАКС.

Попри це, після розгляду дисциплінарної скарги та заслуховування позицій сторін Вища рада правосуддя підтримала прокурорів САП і детективів НАБУ й ухвалила рішення про звільнення судді з посади.

Джерело: Вищий антикорупційний суд

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *