1. СБУ викрила схему розкрадання 33 млн грн у Міністерстві оборони під час закупівлі зброї

Служба безпеки України спільно з Офісом Генерального прокурора повідомили про підозру колишньому посадовцю Міністерства оборони України та підприємцю. Їх підозрюють у привласненні державних коштів в особливо великих розмірах під час закупівлі великокаліберних гвинтівок для потреб Збройних Сил України.
У ході слідства встановлено, що посадовець затвердив акт приймання-передачі озброєння попри неповну поставку. У результаті частину державних коштів було незаконно виведено в тіньовий обіг.
Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 2 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України) та ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Обом загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 15 років із конфіскацією майна.
Матеріали справи доповнюються результатами експертизи зброї.
2. Депутата Волинської обласної ради підозрюють у причетності до злочинної організації, яка переправляла ухилянтів за кордон
Прокурори Офісу Генерального прокурора спільно з Головним слідчим управлінням СБУ викрили та затримали депутата Волинської обласної ради за участь у злочинній організації, що організовувала незаконне переправлення чоловіків призовного віку за межі України.
Слідством встановлено, що з серпня 2022 року учасники організації, до якої також входили колишня заступниця голови Волинської ОВА, помічники суддів та керівники благодійних фондів, організували схему ухилення від мобілізації. Через підроблені документи та систему «Шлях» понад 100 осіб незаконно перетнули державний кордон. Вартість послуги становила близько 5000 доларів США з кожного.
Дії депутата кваліфіковано за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 255 (участь у злочинній організації), ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України), ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України).
Наразі у справі вже винесено обвинувальні вироки семи учасникам організації, які визнали свою вину та надали викривальні показання.
3. До суду направлено справу щодо ексдиректора держпідприємства НААН, якого обвинувачують у привласненні понад 16 млн грн
Спеціалізована антикорупційна прокуратура за матеріалами досудового розслідування НАБУ направила до суду обвинувальний акт стосовно колишнього виконувача обов’язків директора одного з державних підприємств Інституту сільського господарства Степу Національної академії аграрних наук України.
За даними слідства, восени 2021 року посадовець, діючи у змові з іншими особами, здійснив безпідставне перерахування грошових коштів підприємства на користь комерційної структури за фіктивними договорами поставки органічної добавки та її нібито внесення на поля.
Залучені в схемі особи вивели кошти на рахунки приватного товариства, перевели їх у готівку та розподілили між учасниками. Загальна сума збитків перевищує 16,7 млн грн.
Ексдиректора обвинувачено за ч. ч. 4, 5 ст. 191 (привласнення майна в особливо великих розмірах) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
