Викрито масштабну мережу телефонних шахраїв, які діяли під виглядом брокерів та представників держустанов
За процесуального керівництва Дніпропетровської обласної та окружних прокуратур правоохоронці припинили діяльність 31 шахрайського кол-центру, які функціонували у Дніпрі, Кривому Розі, Нікополі, Кам’янському та Самарі Дніпропетровської області.

Схеми, за якими працювали зловмисники
Частина кол-центрів діяла під виглядом брокерських компаній та псевдофінансових платформ. Їхні «оператори» переконували громадян інвестувати у криптовалюту, обіцяючи високі прибутки від торгівлі на біржі.
Інша частина учасників схеми представлялася працівниками банків або державних установ. Використовуючи методи телефонного шахрайства, вони отримували від громадян конфіденційні дані та здійснювали несанкціоноване списання коштів з банківських рахунків.
Надалі гроші переводили на підставні рахунки та банківські картки, після чого обготівковували їх через підконтрольних осіб.
Потерпілі та масштаби злочину
Серед потерпілих — громадяни України, включно з військовослужбовцями, а також іноземні громадяни.
Під час обшуків у кол-центрах вилучено:
- понад 2 000 одиниць комп’ютерної техніки;
- мобільні телефони;
- готівкові кошти;
- підроблені посвідчення;
- інші речові докази, які підтверджують незаконну діяльність.
Подальші процесуальні дії
Наразі прокурори готують клопотання до суду щодо арешту вилученого майна. Досудове розслідування триває, встановлюється повне коло осіб, причетних до організації та функціонування шахрайських кол-центрів.
Джерело: Офіс Генерального прокурора
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
