Уряд готується наростити закупівлі палива

Україна має намір збільшити обсяги імпорту газу у зв’язку з посиленням російських атак на енергетичну інфраструктуру. Про це повідомила міністерка енергетики Світлана Гринчук у коментарі журналістам.
Імпорт може зрости на третину
За словами Гринчук, обсяги імпорту зростуть орієнтовно на 30% від запланованого рівня.
«Ми плануємо ще на 30% збільшити можливості імпорту», — зазначила міністерка.
Якщо врахувати, що попередній план становив 4,6 млрд кубометрів, йдеться про додаткову закупівлю близько 1,5 млрд кубометрів газу.
Переговори з міжнародними партнерами
Міністерка також розповіла, що 7 жовтня відбулася зустріч із представниками країн G7, на якій обговорювали збільшення фінансової підтримки для покриття потреб імпорту газу.
Йдеться про можливе розширення кредитної лінії ЄБРР на 500 млн доларів та гранту Європейського інвестбанку на 300 млн євро.
«Ми обговорили можливості розширення і цих кредитів під гарантії Єврокомісії, і з деякими країнами обговорюємо надання допомоги на грантовій основі», — уточнила Гринчук.
Удари РФ по енергосистемі
На початку жовтня російські війська завдали масованих ударів по енергетичних об’єктах України. Без світла тоді залишилися понад 307 тисяч споживачів у Чернігівській області.
Також під ударами опинилися Сумська область і місто Славутич, де через пошкодження енергетичної інфраструктури Чорнобильська АЕС тимчасово перебувала у стані блекауту.
Окрім того, протягом тижня Росія двічі атакувала об’єкти газової інфраструктури, що забезпечують українців під час опалювального сезону.
Джерело: Світлана Гринчук
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
