Колишній керівник оперативного управління Бюро економічної безпеки (БЕБ) у Львівській області Роман Мудь звернувся до суду з позовом, у якому вимагає виплатити йому 1,3 мільйона гривень компенсації. Причина — нібито неправильне нарахування заробітної плати протягом майже трьох років.

Деталі справи
Як повідомляє NGL.media, Мудь вважає, що за час роботи в БЕБ йому недоплатили через застосування заниженого розміру прожиткового мінімуму при розрахунку окладу.
«У позові зазначено, що впродовж 2022–2025 років БЕБ використовував прожитковий мінімум у розмірі 2102 грн замість фактичного показника для працездатних осіб — 2684 грн до кінця 2023 року і 3028 грн із 1 січня 2024 року», — йдеться у матеріалі.
Позов прийняв до розгляду Львівський окружний адміністративний суд.
Контекст
На початку жовтня «Українська правда» опублікувала журналістське розслідування під назвою «Як родина співробітника Бюро економічної безпеки стала мільйонерами», де фігурувала сім’я Романа Мудя. За кілька тижнів до публікації розслідування він звільнився з посади за власним бажанням.
Системна проблема
За даними журналістів, Мудь — не єдиний серед колишніх співробітників БЕБ, хто подав подібний позов.
У судовому реєстрі вже є десятки аналогічних справ, де суди в окремих випадках приймали рішення на користь позивачів.
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
