У Дніпрі за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури семи особам повідомлено про підозру в організації та реалізації схеми привласнення бюджетних коштів, виділених на програми енергоефективності у закладах освіти. За версією слідства, йдеться про незаконне заволодіння понад 14,2 млн грн, які призначалися на утеплення шкільних будівель.

Серед підозрюваних – директор комунального підприємства Дніпровської міської ради, двоє його заступників, директор підрядної компанії, представники субпідрядних організацій та інженер з технічного нагляду. Посадовцям інкримінують заволодіння бюджетними коштами, вчинене у складі організованої групи, та службове підроблення (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України). За даними слідства, укладаючи договори на утеплення фасадів шкіл за завищеними цінами, учасники схеми декларували використання якісних і дорогих матеріалів, тоді як фактично застосовували дешевші аналоги, а різницю у вартості привласнювали.
За період 2024–2025 років збитки бюджету громади, за висновками експертиз, становили 14,2 млн грн. Під час обшуків правоохоронці вилучили майже 50 тис. доларів США, понад 900 тис. грн та 7 200 євро готівкою, а також мобільні телефони, ноутбуки, комп’ютери та електронні носії інформації; на майно накладено арешт. Наразі всім підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.
Джерело: Офіс Генерального прокурора
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
