На Львівщині завершили розслідування справи про незаконні рубки лісу, до суду передали обвинувачення щодо п’ятого посадовця

Прокурори Львівської обласної прокуратури направили до суду обвинувальний акт щодо колишнього директора філії державного лісогосподарського підприємства. За даними слідства, він причетний до організації незаконних вирубок і є п’ятим фігурантом у провадженні щодо знищення понад 9,5 тис. дерев. Попередньо розмір шкоди довкіллю перевищує 42 млн грн.

У чому підозрюють ексдиректора філії лісгоспу

Слідство стверджує, що з вересня 2023 року по січень 2024 року посадовець безпідставно видавав лісорубні квитки. За версією правоохоронців, це дозволяло організовувати незаконні рубки переформування у різновікових і мішаних насадженнях, що суперечить вимогам лісового законодавства.

Які масштаби вирубок і сума збитків

Унаслідок дій посадовця, за даними слідства, знищено щонайменше 2711 дерев. Йдеться про породи сосна, дуб, граб, липа, осика, черешня, береза та ялина. Загальну суму збитків, завданих діями директора, оцінюють майже у 10 млн грн.

Хід справи та попередні епізоди

У межах провадження прокурори повідомляють про огляди ділянок, вилучення дозвільних документів і перевірку підстав видачі лісорубних квитків. Також зазначається, що у липні 2025 року про підозру повідомили чотирьом посадовцям лісгоспу, а п’ятому фігуранту підозру оголосили у серпні 2025 року. Справи двох осіб скерували до суду у листопаді 2025 року, ще двох у грудні 2025 року.

Кваліфікація та хто розслідував

Усім п’ятьом інкримінують перевищення службових повноважень та незаконну порубку лісу, що спричинила тяжкі наслідки. Йдеться про ч. 3 ст. 365 та ч. 4 ст. 246 КК України. 

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки