НАБУ і САП: у справі про «зелений» тариф підозрюють Ростислава Шурму та ще 8 осіб

НАБУ і САП повідомили про викриття схеми заволодіння коштами, призначеними для виплат за «зеленим» тарифом. За версією слідства, гроші отримували енергогенеруючі підприємства, сонячні електростанції яких розташовані на тимчасово окупованій території Запорізької області.

Кого підозрюють

У провадженні дев’ять підозрюваних. Серед них є колишній заступник керівника Офісу президента. Йдеться про Ростислава Шурму. Також у справі фігурують колишній член наглядової ради НАК «Нафтогаз України», його брат, довірена особа ексвисокопосадовця, керівники та працівники підконтрольних підприємств, а також колишній комерційний директор АТ «Запоріжжяобленерго».

Як працювала схема

Слідство вважає, що у 2019–2020 роках група осіб взяла під контроль низку підприємств, які виробляли електроенергію з альтернативних джерел. У Василівському районі Запорізької області вони збудували сонячні електростанції загальною потужністю близько 60 МВт і уклали договори з ДП «Гарантований покупець» на продаж електроенергії за «зеленим» тарифом.

Після початку повномасштабного вторгнення і окупації частини області станції втратили зв’язок з Об’єднаною енергосистемою України, зазнали пошкоджень, а персонал евакуювали. Попри це, підприємства, які пов’язують із підозрюваними, продовжували звітувати про виробництво електроенергії та отримувати оплату, хоча фактично електроенергія до енергосистеми України не надходила.

Сума збитків і що далі

За підрахунками слідства, загальна сума збитків становить 141,3 млн грн. Досудове розслідування триває, правоохоронці перевіряють роль інших можливих учасників схеми.

Джерело: Національне антикорупційне бюро України

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки