На одного новонародженого — троє померлих: демографія України у 2025 році

У 2025 році в Україні народилося 168 778 дітей. Це на 4,5% менше, ніж у 2024-му (176 679). Порівняно з 2021 роком кількість новонароджених зменшилася у 1,6 раза.

За минулий рік зафіксовано 485 296 смертей. Загалом смертність скоротилася на 2% у порівнянні з 2024 роком (495 090). Таким чином, у 2025 році на одного новонародженого припадало приблизно троє померлих.

Найбільше дітей традиційно народилося у Києві — 19 410 (11,5% від загальної кількості). Далі — Львівська область (15 872) та Дніпропетровська (12 754). Водночас приріст народжуваності за підсумками року зафіксували лише у двох регіонах: на Львівщині (+1,5%, +230 немовлят) та на Волині (+0,6%, +44).

Найбільше падіння народжуваності — у прифронтових та частково окупованих областях: на Херсонщині (-16%) і в Запорізькій області (-11%). Ще на 9% зменшилася кількість народжених у Дніпропетровській, Сумській, Чернігівській, Харківській та Чернівецькій областях.

Найбільше смертей у 2025 році зафіксовано на Дніпропетровщині (52 559), у Києві (36 296) та на Харківщині (34 670). У Києві смертність за рік зросла на 2%, також зростання зафіксували у Чернівецькій (+1,6%), Черкаській (+1%), Івано-Франківській (+0,9%), Тернопільській (+0,6%) та Львівській (+0,4%) областях.

Джерело: Опендатабот

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки