Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес заявив про намір обмежити доступ до соціальних мереж для осіб віком до 16 років. Про це він повідомив під час виступу на Всесвітньому саміті урядів у Дубаї.

За словами глави уряду, Іспанія готує пакет рішень, спрямованих на посилення контролю над цифровими платформами та захист неповнолітніх у мережі. Очікується, що уряд схвалить ці заходи вже наступного тижня.
Серед ключових кроків, анонсованих Санчесом, запровадження реальних бар’єрів для доступу дітей до соцмереж, зокрема ефективної перевірки віку. Також він заявив про намір посилити відповідальність керівників платформ за порушення, які відбуваються на їхніх ресурсах.
Окремо прем’єр згадав про жорсткіший підхід до цифрових маніпуляцій. За його словами, маніпулювання алгоритмами та поширення незаконного контенту можуть кваліфікувати як злочин. Крім того, в Іспанії планують створити систему відстеження і простежуваності для фіксації того, що він назвав “слідом ненависті та поляризації”.
Подібні обмеження для неповнолітніх у соцмережах нині обговорюють і в інших європейських країнах, зокрема у Великій Британії та Данії.
Джерело: Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
