Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру командиру однієї з військових частин на Миколаївщині, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем під час нарахування грошового забезпечення військовослужбовцям.

Суть схеми
За даними слідства, у 2024–2025 роках посадовець, перебуваючи на посаді начальника штабу — заступника командира військової частини, організував нарахування підлеглим доплат за нібито виконання бойових завдань на Херсонському напрямку. Водночас, як встановлено, ці військові фактично не залучалися до виконання таких завдань.
Після зарахування коштів, за версією слідства, військовослужбовці були змушені передавати фігуранту половину отриманих виплат.
Тиск на підлеглих
Слідство вказує, що для збереження контролю над ситуацією посадовець чинив психологічний тиск на військових та погрожував у разі розголошення інформації направити їх на виконання реальних бойових завдань.
Сума збитків і кваліфікація
Загальну суму збитків, завданих державі, оцінено майже у 2 млн грн.
Командира відсторонено від посади та повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України — зловживання службовим становищем.
Подальші процесуальні дії
Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Санкція статті передбачає покарання до 6 років позбавлення волі.
Процесуальне керівництво здійснює Миколаївська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону.
Джерело: Державне бюро розслідувань
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
