У Вінниці лікарок підозрюють у схемі незаконного оформлення інвалідності: вилучили майже мільйон гривень, сотні тисяч доларів і ювелірні вироби

У Вінниці правоохоронці викрили двох медичних працівниць, яких підозрюють у незаконному оформленні інвалідності за гроші. Йдеться про сімейну лікарку приватної клініки та завідувачку відділення міської лікарні. За даними слідства, вони виготовляли фіктивні медичні документи та вимагали неправомірну вигоду.

Як, за версією слідства, діяла схема

Слідство вважає, що сімейна лікарка приймала пацієнтів, які хотіли оформити інвалідність, і направляла їх на фіктивне стаціонарне лікування до завідувачки відділення міської лікарні.

Правоохоронці задокументували епізод, у межах якого за підготовку пакета документів для встановлення ІІ групи інвалідності підозрювані отримали 4600 доларів США.

Що вилучили під час обшуків

У лютому підозрюваних затримали. Під час обшуків за місцем роботи та проживання вилучили:

  • 956 тис. грн
  • 221 тис. доларів США
  • 5740 євро
  • 87 одиниць ювелірних виробів
  • чорнові записи з іменами осіб та сумами ймовірно отриманих коштів

Які підозри повідомили

Залежно від ролі кожної з фігуранток, прокурори повідомили їм про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 366 ККУ — складання та видача завідомо неправдивих документів
  • ч. 3 ст. 368 ККУ — вимагання та одержання неправомірної вигоди за попередньою змовою
  • ч. 3 ст. 369-2 ККУ — одержання неправомірної вигоди за вплив на рішення посадових осіб

До суду вже скеровано клопотання про обрання підозрюваним запобіжних заходів та їх відсторонення від займаних посад.

Джерело: Генеральний прокурор Руслан Кравченко

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *