Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій перевірить територіальні громади, які зменшили надбавки педагогічним працівникам, хоча мали залишки коштів на рахунках освітньої субвенції. Про це повідомив голова комітету Сергій Бабак.

За його словами, у січні 603 громади, або 41% від загальної кількості, зменшили розмір надбавки за престижність до заробітної плати педагогів. При цьому 120 із цих громад мають понад 1 млн грн залишків на рахунках освітньої субвенції.
У комітеті вважають, що підстав економити не було
Сергій Бабак наголосив, що наявних коштів достатньо для виплати надбавок педагогам, тому підстав для економії в таких громадах не було.
Паралельно Комітет Верховної Ради планує звернутися до Урядового комітету, щоб з’ясувати передісторію ухвалення відповідних рішень, а також джерела даних і методологію розрахунку відсоткових надбавок.
Як змінилася ситуація з доплатами
За результатами моніторингу, 578 громад, або 39%, навпаки збільшили розмір надбавки за престижність порівняно з листопадом 2025 року. Ще 226 громад, що становить 15%, залишили виплати на попередньому рівні.
Водночас максимальну надбавку у 30% нині виплачують лише 187 громад, тобто 12,7%.
Який рівень виплат у громадах
Аналіз також показав нерівномірність у підтримці педагогів. Зокрема, 507 громад, або 34,5%, виплачують надбавку на рівні 10–20%.
Ще 495 громад, або 33,7%, забезпечують виплати на рівні 20–25%.
Крім того, 92 громади, тобто 6,3%, виплачують менше 10%, а 102 громади, або 6,9%, обмежилися мінімально можливим показником у 5%.
Де надбавки взагалі не виплачували
За словами голови комітету, шість територіальних громад взагалі не здійснювали виплату надбавки.
Йдеться переважно про випадки, коли освітній процес був призупинений або громади перебували у критичній фінансовій ситуації.
Джерело: Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
