Співробітника Національного антикорупційного бюро України, якого 15 березня затримали працівники СБУ на блокпості біля в’їзду до Сум, відпустили. Про це повідомили у пресслужбі НАБУ.

У бюро зазначили, що їхній працівник перебував у Сумах під час виконання службових обов’язків у межах офіційного розслідування.
Що заявили в НАБУ
У НАБУ повідомили, що після затримання працівника вже звільнили.
У відомстві також подякували всім, хто підтримав ситуацію та допоміг привернути до неї увагу.
Чому СБУ затримала співробітника
За інформацією НАБУ, у Службі безпеки пояснювали затримання тим, що батьки співробітника проживають на тимчасово окупованій території.
Водночас у бюро наголосили, що перед призначенням на посаду він пройшов усі необхідні перевірки, зокрема поліграф в Управлінні внутрішнього контролю НАБУ. Під час цієї перевірки, як зазначають у відомстві, оцінювалися можливі зв’язки або співпраця з представниками держави-агресора чи колабораційними структурами.
Що раніше повідомляла СБУ
У СБУ раніше заявили, що на блокпості при в’їзді до Сум виявили громадянина України, який нібито мав ознаки для додаткової перевірки.
Серед причин такої перевірки вказували, що чоловік є вихідцем із тимчасово окупованих територій, не назвав місце своєї роботи та підтвердив особу лише через сторінку в застосунку «Дія». Також у СБУ стверджували, що під час перевірки його контактів було виявлено низку російських номерів.
Позиція НАБУ
У НАБУ заявили, що затримання їхнього співробітника перешкоджало бюро здійснювати документування злочину та виконувати службові повноваження у межах кримінального провадження.
У СБУ, своєю чергою, наголошували, що діяли відповідно до інструкцій та в межах чинного законодавства.
Джерело: Національне антикорупційне бюро України
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
