Військовий омбудсман Ольга Решетилова заявила про зростання кількості випадків захворювань серед мобілізованих під час проходження базової загальновійськової підготовки. За її словами, у деяких навчальних центрах фіксували сотні госпіталізацій із пневмонією, а однією з головних проблем залишається гостра нестача медичного персоналу.

Як розповіла Решетилова, ситуація не обмежується окремими підрозділами. Під час однієї з перевірок з’ясувалося, що у великому навчальному центрі працювали лише троє лікарів, тоді як інші медики були відряджені до військово-лікарської комісії. Через це медперсонал не встигав охопити всі навчальні батальйони, а госпіталізація часто відбувалася вже після розвитку серйозних ускладнень.
За словами омбудсмана, частина мобілізованих потрапляє до навчальних центрів уже з погіршеним станом здоров’я. Причиною цього, зокрема, можуть бути неналежні умови перебування в ТЦК ще до початку БЗВП. Надалі в умовах скупчення людей у закритих приміщеннях захворювання швидко поширюються.
Ольга Решетилова також звернула увагу, що навчальні центри нерідко уникають госпіталізації військових, оскільки саме з лікарень часто трапляються випадки самовільного залишення частин. Водночас, за її словами, це не знімає необхідності своєчасно надавати медичну допомогу.
Наразі триває окрема перевірка за фактами смертей п’ятьох військовослужбовців 425-го штурмового полку «Скеля». За словами Решетилової, обставини вивчають детально, зокрема аналізують, як надавалася медична допомога та в якому стані військові потрапили до лікарень.
Раніше також повідомлялося, що після моніторингу Ужгородського РТЦК та СП представник омбудсмана зафіксував факти незаконного утримання людей, антисанітарії та ігнорування випадків хвороб у приміщенні центру.
Джерело: Військовий омбудсман Ольга Решетилова
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
