На Вінниччині викрили лікарів, які допомагали оформлювати фіктивну непридатність до служби

Прокурори Вінницької обласної прокуратури спільно з правоохоронцями викрили схеми, через які військовозобов’язаним за гроші оформлювали фіктивну непридатність до військової служби.

У межах розслідування правоохоронці провели понад 40 обшуків за фактами можливих злочинних дій службових осіб системи охорони здоров’я, зокрема ЕКОПФО, ВЛК та ЛКК. Під час слідчих дій вилучили понад 2 млн грн готівки в різних валютах, медичну документацію та цифрові носії інформації.

Наразі про підозру повідомили трьом особам.

Серед них — завідувач хірургічного відділення комунальної лікарні у Вінницькому районі, якого підозрюють в оформленні за 1000 доларів медичних документів, необхідних для отримання фіктивної групи інвалідності.

Також підозру отримав ортопед-травматолог тієї ж лікарні. За даними слідства, він провів чоловікові операцію на здоровій руці, щоб той міг отримати підстави для відстрочки від мобілізації.

Третім фігурантом став директор центру первинної медико-санітарної допомоги у Гайсинському районі. Слідство вважає, що за 16 тисяч гривень він надав трьом пацієнтам фальшиві висновки про функціональні порушення організму та потребу в постійному сторонньому догляді.

Залежно від ролі фігурантів їм інкримінують одержання неправомірної вигоди службовою особою та перешкоджання законній діяльності Збройних сил України в особливий період.

Правоохоронці також перевіряють можливі факти набуття лікарями необґрунтованих активів, їх легалізації та недостовірного декларування. Наразі готують клопотання про обрання запобіжних заходів та відсторонення підозрюваних від посад.

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *