Схема з електроенергією завдала «Укренерго» понад 447 млн грн збитків: п’ятьом особам повідомили про підозру

Правоохоронці викрили схему розкрадання коштів ПрАТ НЕК «Укренерго», яка, за даними слідства, діяла упродовж 2022–2024 років. Про це повідомив Генеральний прокурор Руслан Кравченко.

За його словами, організатором схеми був засновник і фактичний контролер приватних енергопостачальних компаній. До реалізації оборудки він залучив ще чотирьох учасників ринку та створив мережу підконтрольних компаній, через які електроенергію постачали кінцевим споживачам.

Слідство вважає, що учасники схеми системно маніпулювали прогнозами споживання електроенергії. Зокрема, вони свідомо занижували заявлені потреби, хоча фактичне споживання було значно вищим.

У результаті, як пояснюють правоохоронці, утворювався дефіцит між задекларованими та реальними обсягами. Цю різницю автоматично покривала держава через «Укренерго», щоб не допустити відключення споживачів.

Водночас кошти, які надходили від споживачів за фактично використану електроенергію, за версією слідства, не спрямовувалися на розрахунки з державою. Їх виводили через підконтрольні компанії та фізичних осіб-підприємців.

У прокуратурі також зазначають, що заборгованість перед «Укренерго» учасники схеми не погашали, а навпаки — штучно нарощували, доводили компанії до стану безнадійної заборгованості, після чого запускали процедуру банкрутства і повторювали схему через нові товариства.

Загальна сума збитків, за даними слідства, перевищила 447 млн грн.

Усім п’ятьом фігурантам повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України. Організатору додатково інкримінують ч. 3 ст. 27 КК України. Наразі вирішується питання про обрання запобіжних заходів.

Правоохоронці також перевіряють можливі додаткові епізоди та аналогічні збитки за 2025–2026 роки.

Джерело: Генеральний прокурор Руслан Кравченко

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *