36 млн грн збитків на тіньовій оренді: підозрюють екскерівника Держрезерву

НАБУ і САП викрили масштабну схему заволодіння коштами державного підприємства зі сфери управління Державного агентства з управління резервами України.

За даними слідства, збитки державному підприємству становлять близько 36 млн грн.

Хто серед підозрюваних

У справі фігурують:

колишній керівник Держрезерву;

колишній заступник директора державного підприємства;

організатор схеми;

фізична особа, яка, за версією слідства, виконувала роль пособника.

Як працювала схема

За даними НАБУ і САП, восени 2022 року підозрювані розробили план заволодіння коштами державного підприємства, які мали надходити від надання складських послуг.

Із січня 2023 року посадовці держпідприємства під виглядом послуг зі зберігання передавали значні складські площі підконтрольним приватним компаніям.

Надалі ці компанії здавали отримані державні площі в оренду реальному бізнесу.

Гроші, отримані від оренди, переводили у готівку та розподіляли між учасниками схеми.

Як приховували оборудку

Для створення видимості законної діяльності посадовці держпідприємства укладали з підконтрольними компаніями фіктивні договори.

До актів приймання-передавання вносили неправдиві відомості.

На папері площа приміщень, переданих в оренду, була значно меншою, ніж фактично використовувалася.

Що відомо про затримання

Організатора оборудки затримали під час спроби перетнути державний кордон.

Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування триває. Повідомлення про підозру не є вироком суду. Особи вважаються невинуватими, доки їхню вину не буде доведено в законному порядку.

Джерело: НАБУ і САП

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *