НАБУ і САП викрили схему заволодіння майже 170 млн грн на будівництві Ташлицької ГАЕС

НАБУ і САП викрили масштабну корупційну схему заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» під час будівництва об’єкта критичної інфраструктури у Миколаївській області.

Йдеться про Ташлицьку гідроакумулювальну електростанцію.

Хто серед підозрюваних

Серед підозрюваних:

організатор схеми, фактичний власник низки компаній;

екс керівник відділу відокремленого підрозділу «Атомпроектінжиніринг» ДП «НАЕК «Енергоатом».

Як працювала схема

За даними слідства, роботи з добудови Ташлицької ГАЕС виконувала одна з компаній організатора схеми.

Попри зрив строків і процедуру банкрутства щодо компанії, з нею систематично укладали додаткові угоди.

У цих угодах змінювали перелік і обсяг робіт, а також строки їх виконання.

Слідство вважає, що це стало можливим завдяки впливу фактичного власника компанії на посадовців Енергоатому.

На чому завищили вартість

За однією з додаткових угод придбали комплект обладнання автоматизованої системи управління ГАЕС.

Його загальна вартість становила понад 305 млн грн.

Закупівлю провели через підконтрольну іноземну фірму, що, за версією слідства, дозволило штучно завищити ціну обладнання майже на 170 млн грн.

Загалом у межах співпраці уклали понад 70 додаткових угод.

Яка кваліфікація

Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Йдеться про заволодіння майном в особливо великих розмірах або організованою групою.

Організатора схеми затримали в порядку ст. 208 КПК України.

Що буде далі

Слідчі дії тривають.

Правоохоронці встановлюють повне коло осіб, причетних до оборудки.

Повідомлення про підозру не є вироком суду. Особи вважаються невинуватими, доки їхню вину не буде доведено в законному порядку.

Джерело: НАБУ і САП

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *