В Одесі судитимуть шістьох осіб у справі про 20 млн грн на обладнанні для світлофорів

Одеська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо шістьох учасників схеми з привласнення бюджетних коштів, які виділялися на підтримку транспортної інфраструктури під час війни.

За даними слідства, йдеться про заволодіння понад 20,7 млн грн коштів територіальної громади Одеси.

У чому суть справи

Правоохоронці встановили, що у 2024 році директор одного з підприємств, який фактично контролював групу компаній, організував схему заволодіння бюджетними коштами.

До неї, за версією слідства, були залучені посадовці комунальної установи «Спеціалізований монтажно-експлуатаційний підрозділ» Одеської міської ради, адвокат та інші спільники.

На чому могли заволодіти коштами

Схему реалізували під час закупівлі для Одеси приладів автономного та резервного живлення для світлофорів.

Йдеться про 100 блоків безперебійного живлення та майже 50 акумуляторів, які, за даними слідства, закупили за завідомо завищеними цінами.

Це обладнання мало забезпечити безперебійну роботу світлофорів під час аварійних і планових відключень електроенергії.

Чому закупівля була важливою

В умовах воєнного стану та регулярних атак Росії на енергосистему резервне живлення світлофорів має критичне значення для безпеки дорожнього руху та стабільної роботи міського транспорту.

За даними прокуратури, переможцями тендерів стали два підприємства з групи компаній, підконтрольної особам, причетним до схеми.

Хто має статус обвинувачених

Наразі у справі шість обвинувачених:

  • директор КУ «СМЕП» Одеської міської ради;
  • власник групи компаній;
  • два директори товариств;
  • адвокат;
  • співробітник підконтрольного підприємства.

Щодо сьомого учасника, колишнього посадовця комунальної установи, розслідування триває.

Що інкримінує прокуратура

Усім обвинуваченим інкримінують заволодіння майном в особливо великих розмірах, вчинене в умовах воєнного стану організованою групою.

Йдеться про ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Які запобіжні заходи обрали

За клопотанням прокуратури обвинуваченим обрали запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою із заставами від понад 2 млн грн до більш ніж 3 млн грн кожному.

Наразі застави внесено.

Також суд відсторонив від посади директора КУ «СМЕП».

Хто розслідував справу

Оперативний супровід у провадженні здійснювало Управління СБУ в Одеській області.

Досудове розслідування проводило Територіальне управління БЕБ в Одеській області.

Остаточну оцінку діям обвинувачених має надати суд.

Джерело: Одеська обласна прокуратура

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *