НАЗК: з 1 січня 2026 року лобісти вперше мають подати звіти про свою діяльність

Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило про старт першої кампанії звітування щодо лобістської діяльності, яка розпочнеться 1 січня 2026 року.

Відповідно до Закону України «Про лобіювання», кожен лобіст зобов’язаний двічі на рік подавати звіт до Реєстру прозорості:

за перше півріччя – до 31 липня; за друге півріччя – до 31 січня наступного року.

Лобісти, які зареєструвалися з 1 вересня 2025 року (включно ті, що припинили або зупинили свій статус), мають подати звіт за період фактичного здійснення лобіювання – від дати реєстрації до 31 грудня 2025 року.

Період подання звітів: з 00:00 1 січня до 23:59 31 січня 2026 року. Звіт формується та подається в електронному вигляді через функціонал Реєстру прозорості.

Документ має охоплювати всі сфери, у яких лобіст працював, та містити, зокрема, інформацію про:

клієнтів і бенефіціарів лобіювання; предмети лобіювання (нормативно-правові акти, щодо яких здійснювався вплив); об’єкти лобіювання (держоргани та інші суб’єкти, що ухвалюють НПА); договори про надання послуг з лобіювання (дати, строки дії, вартість у діапазонах); обсяг коштів, витрачених на лобіювання без договору; зустрічі та комунікації з посадовцями, які займають відповідальне або особливо відповідальне становище; внески на підтримку політичних партій та виборчих фондів.

У НАЗК наголосили, що в електронному кабінеті лобісти вже можуть заповнювати чернетки звітів, однак до початку офіційного періоду звітування вони не відображаються в публічній частині Реєстру.

За неподання або несвоєчасне подання звіту передбачено адміністративну відповідальність.

Джерело: Національне агентство з питань запобігання корупції

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки