Полтавський районний суд ухвалив вирок офіцеру групи психологічного супроводу та відновлення, який тричі самовільно залишав розташування підрозділів.

Обставини справи
Перший випадок самовільного залишення частини зафіксували у грудні 2024 року. У лютому 2025 року офіцер повернувся до служби, скориставшись передбаченою законом можливістю відновитися без кримінальної відповідальності. Втім восени 2025-го він знову двічі залишав підрозділ без дозволу командування.
Кваліфікація та покарання
Суд визнав військовослужбовця винним у самовільному залишенні військової частини в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 407 КК України) та призначив покарання у вигляді 5 років позбавлення волі.
Запобіжний захід
До набрання вироком законної сили засуджений перебуватиме під вартою.
Джерело: Полтавський районний суд
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
