Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт, який має запровадити автоматизований обмін інформацією щодо застосування санкцій між державними органами. Йдеться про проєкт змін до Митного кодексу України у зв’язку із санкційною політикою.

За словами представника уряду у парламенті Тараса Мельничука, ініціатива покликана забезпечити належне виконання рішень РНБО про застосування, скасування або зміну санкцій, уведених в дію указами Президента та затверджених Верховною Радою, а також судових рішень щодо санкцій.
Законопроєкт передбачає електронну інформаційну взаємодію між органом, що реалізує державну митну політику, та держателями Державного реєстру санкцій і Єдиного державного реєстру юросіб, ФОП та громадських формувань. Окремо пропонується врегулювати автоматизований обмін даними для встановлення структури власності юридичних осіб.
Також документ має визначити чіткий порядок дій митних органів під час здійснення митних формальностей і ухвалення рішень у разі застосування санкцій відповідно до Закону України «Про санкції».
Джерело: Кабінет Міністрів України
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
