Вищий антикорупційний суд 28 січня 2026 року ухвалив виправдувальний вирок у справі, пов’язаній з нарахуванням заробітної плати посадовцям ДП «Морський торговельний порт “Південний”» у період карантинних обмежень через COVID-19.

Суд визнав невинуватими заступника директора з правових та майнових питань морського порту «Південний» (ДП «АМПУ»), колишнього в.о. директора ДП «МТП “Південний”», а також ексзаступника директора з економіки та фінансів підприємства. Їх виправдано у зв’язку з відсутністю у діях складу кримінального правопорушення.
За версією сторони обвинувачення, у квітні–серпні 2020 року, попри урядові обмеження щодо виплати заробітної плати посадовцям на рівні не більше 47,2 тис. грн на період карантину, в.о. директора порту нібито забезпечив безпідставне нарахування собі зарплати. У провадженні стверджувалося, що дії посадовця, вчинені за попередньою змовою з іншими особами, призвели до збитків державі на суму 1 308 650,24 грн.
ВАКС повідомив, що під час розгляду ці доводи не знайшли підтвердження. Суд встановив, що обвинувачені не зловживали службовим становищем під час нарахування, депонування та виплати заробітної плати за відповідний період, діяли на підставі посадових інструкцій, а їхні дії були спрямовані на захист інтересів підприємства.
Вирок може бути оскаржений упродовж 30 днів з дня проголошення шляхом подання апеляційної скарги через ВАКС до Апеляційної палати ВАКС.
Джерело: Вищий антикорупційний суд
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
