Київська міська прокуратура висунула обвинувачення першому заступнику директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації. Посадовцю закидають підроблення офіційних медичних документів та їх подальше використання (ч. 1, 3, 4 ст. 358 КК України).

Слідство встановило, що у 2022 році чиновник звернувся до медичного закладу в Києві для проходження обстеження, необхідного для встановлення інвалідності. Однак лікарі не виявили у нього проблем зі здоров’ям.
Не маючи відповідного діагнозу, посадовець сфальсифікував офіційний бланк медичного закладу, використавши справжні реквізити, і вписав туди дані про серцеві захворювання. Пізніше він повторив обстеження, отримав небажаний висновок та знову підробив документ, дописавши потрібні показники.
Фальсифіковані документи були передані до спеціалізованої кардіологічної медико-соціальної експертної комісії, яка в результаті присвоїла йому II групу інвалідності до липня 2025 року.
Досудове розслідування продовжується, його здійснюють слідчі Головного управління Нацполіції в м. Києві за оперативного супроводу СБУ в Києві та Київській області.
Джерело: Київська міська прокуратура
