У Львові триває досудове розслідування масштабного кіберзлочину, пов’язаного з незаконним заволодінням коштами підприємств через втручання у систему дистанційного банківського обслуговування «Клієнт-банк». Про це повідомив Офіс генерального прокурора.

Обставини справи
За даними слідства, 12 листопада 2025 року група осіб здійснила несанкціоноване втручання в роботу системи «Клієнт-банк» і перерахувала кошти з рахунків двох товариств.
Як зазначають у ОГП:
- з рахунку одного підприємства вивели майже 48,8 млн грн
- з рахунку іншого підприємства — понад 78,4 млн грн
Загальна сума збитків становить понад 127,2 млн грн.
Арешт рахунків і повернення коштів
У межах розслідування рахунки, на які були незаконно перераховані кошти, арештували. За рішенням слідчого судді частину коштів у сумі понад 53,6 млн грн уже повернули потерпілим підприємствам.
Підозрюваний і кваліфікація
Правоохоронці встановили одного з ймовірних учасників злочину. За інформацією ОГП, це 21-річний громадянин України, який перебуває на території Федеративної Республіки Німеччина.
Йому заочно повідомили про підозру у:
- несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних систем
- крадіжці в особливо великих розмірах
- легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом
Подальші кроки
Наразі, за повідомленням Офісу генпрокурора, вирішується питання щодо оголошення підозрюваного в міжнародний розшук та проведення стосовно нього спеціального досудового розслідування.
Джерело: Офіс генерального прокурора
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
