Колишня очільниця Миколаївської обласної МСЕК, яку обвинувачують у корупційній схемі, пов’язаній з ухиленням від мобілізації, переказала понад 4,7 млн грн на потреби Збройних сил України та уклала угоду про визнання винуватості. Про це повідомила пресслужба Центрального районного суду Миколаєва.

Йдеться про Віру Бєлякову, яку правоохоронці викрили у жовтні 2024 року.
Що відомо про справу
За даними слідства, під час обшуків у посадовиці виявили понад 450 тис. доларів готівкою, а також колекцію ювелірних виробів, які, як стверджують правоохоронці, вона зберігала за різними адресами.
Крім того, слідчі встановили, що син обвинуваченої має паспорт рф.
У чому її обвинувачують
Прокурор у суді оголосив обвинувальний акт, згідно з яким ексголова МСЕК, даючи вказівки підлеглим, нібито організувала складання неправдивого висновку щодо військовозобов’язаного.
За версією обвинувачення, у результаті цього чоловік отримав третю групу інвалідності, що дало йому право на відстрочку від призову.
Окремо жінці інкримінують недостовірне декларування.
Що передбачає угода зі слідством
На початку судового засідання захист просив долучити до матеріалів справи квитанцію про переказ 4 737 860 грн як благодійного внеску на адресу однієї з військових частин.
Також прокурор оголосив угоду про визнання винуватості. Відповідно до неї, обвинувачена беззастережно визнає свою вину, погоджується співпрацювати зі слідством в іншому кримінальному провадженні та приймає узгоджене покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з іспитовим строком, який має визначити суд.
Крім того, угода передбачає позбавлення її права обіймати адміністративно-розпорядчі посади у закладах охорони здоров’я строком на 3 роки.
Що далі
Сторони у процесі просили суд затвердити укладену угоду. Захист також клопотав про встановлення мінімального випробувального строку — 1 рік.
Наразі суд вийшов до нарадчої кімнати для ухвалення рішення.
Джерело: Пресслужба Центрального районного суду Миколаєва.
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
