Від початку 2026 року освітня омбудсменка Надія Лещик отримала 168 звернень щодо насильства, жорстокого поводження та дискримінації в українських закладах освіти.

Такі дані вона оприлюднила станом на 2 червня.
Як реагують на звернення
За словами Лещик, кожна ситуація є індивідуальною та потребує окремої уваги.
Залежно від обставин освітня омбудсменка звертається до керівника закладу освіти, засновника закладу, а за потреби — до поліції.
У складних випадках, які неможливо вирішити телефоном, організовують особистий прийом або долучаються до роботи комісій, створених закладом освіти чи органом управління освітою.
Що наголошує омбудсменка
Лещик зазначила, що освітнє середовище має бути безпечним для кожного учасника освітнього процесу.
За її словами, школа і батьки мають формувати у дітей повагу до інших людей та не залишатися бездіяльними, якщо дитину принижують.
Дані за 2025 рік
У 2025 році Служба освітнього омбудсмена отримала 2 289 звернень та запитів на доступ до публічної інформації.
Із них 165 стосувалися жорстокого поводження, зокрема булінгу учасників освітнього процесу, а також дискримінації в закладах освіти.
Джерело: Освітня омбудсменка Надія Лещик
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
