Українські держслужбовці проходитимуть стажування у Єврокомісії

Україна та Європейська Комісія підписали Адміністративну домовленість, яка відкриває можливості для українських державних службовців працювати та проходити стажування в європейських інституціях.

Документ підписали віцепремʼєр-міністерка, міністерка юстиції України Ольга Стефанішина та комісар ЄС з питань бюджету, боротьби з шахрайством і державного управління Пьотр Серафін.

Метою домовленості є створення правових підстав для тимчасового відрядження українських держслужбовців до Європейської Комісії, що дозволить їм обмінюватися досвідом, набувати практичні навички, знайомитися з методами роботи ЄК, а також сприятиме поглибленню діалогу та співпраці між Україною та ЄС.

Передбачено участь у двох програмах:

  • National Experts in Professional Training Programme (NEPTs) – стажування в Європейській Комісії строком на 3-5 місяців
  • Seconded National Experts (SNEs) – робота на посадах національних експертів строком до 2 років

Реалізація домовленості сприятиме підвищенню кваліфікації українських держслужбовців, посиленню інституційної спроможності державної служби, розширенню професійних контактів з ЄС та підтримці євроінтеграційних реформ.

Програма дозволить українським держслужбовцям отримати досвід роботи в європейських інституціях та сприятиме гармонізації державного управління України зі стандартами ЄС.

Джерело: Кабінет Міністрів України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *