Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура передали до суду обвинувальний акт щодо заступника голови Рівненської обласної ради. Посадовець обвинувачується у вимаганні та отриманні неправомірної вигоди в розмірі майже 500 тисяч гривень за сприяння у вирішенні земельних та майнових питань.

Суть справи
Слідством встановлено, що наприкінці 2021 року приватний підприємець придбав на електронному аукціоні непрацюючий дитячий санаторій, який раніше належав до комунальної власності.
Заступник голови облради, дізнавшись про зацікавленість підприємця в отриманні матеріальних цінностей санаторію та земельної ділянки під ним, запропонував “допомогу”. Йшлося про списання майна та ухвалення рішення депутатами облради щодо продажу 5,4 га землі.
За вирішення цих питань посадовець у 2022-2023 роках отримав від підприємця хабар у кілька траншів на загальну суму майже 500 тисяч гривень.
31 травня 2024 року фігуранту повідомили про підозру за статтями:
- ч. 3 ст. 369-2 КК України (зловживання впливом),
- ч. 4 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі).
У серпні 2024 року слідство завершили, а справу передали до суду.
Джерело: Національне антикорупційне бюро України
