САП і НАБУ викрили корупцію в оборонному секторі: розкрадання 246 млн грн під час створення системи «ДЗВІН»

Слідство встановило, що у 2016 році Міноборони уклало контракт на розробку автоматизованої системи управління військами з приватною компанією, яка не мала відповідного досвіду. Протягом чотирьох років технічне завдання змінювали 13 разів, що дозволило збільшити вартість робіт на 300 млн грн, а функціональність системи суттєво скоротилася.

Розроблена система не відповідає технічним вимогам, не інтегрується з іншими військовими системами та несумісна з протоколами НАТО. Після початку розслідування виконавці намагалися виправити недоліки, однак через фундаментальні помилки це виявилося неможливим.

Серед підозрюваних:

  • Колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ (генерал-лейтенант);
  • Ексначальник військ зв’язку ЗСУ (генерал-майор);
  • Ексначальник Управління розвитку автоматизації Генштабу (полковник);
  • Директор приватного підприємства – виконавець контракту.

Їм інкримінують розтрату державних коштів (ч. 5 ст. 191 КК України). Досудове розслідування триває.

Джерело: Спеціалізована антикорупційна прокуратура

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *