Вища рада правосуддя звільнила суддю через відмову від оцінювання

25 березня 2025 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення судді Наталії Анісімової з посади судді Білгород‑Дністровського міськрайонного суду Одеської області. Підстава — її відмова пройти обов’язкове кваліфікаційне оцінювання на відповідність займаній посаді, що передбачено підпунктом 4 пункту 16¹ «Перехідних положень» Конституції України.

Наталія Анісімова була призначена на посаду до набрання чинності Законом «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», тому відповідно до нових вимог вона мала підтвердити свою компетентність, доброчесність і професійну етику через процедуру кваліфікаційного оцінювання. Рекомендацію про звільнення було надано Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.

Рішення ВРП ґрунтується на принципі, що відмова судді від проходження оцінювання прирівнюється до визнання її невідповідності посаді. Це відповідає стандартам підвищення якості та прозорості судової системи та спрямоване на зміцнення довіри до правосуддя в Україні.

Джерело: Вища рада правосуддя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *