НАЗК роз’яснює: Чи потрібно подавати декларацію після звільнення з держслужби у 2024 році?

За роз’ясненням Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), колишні держслужбовці, які звільнились у 2024 році або покинули посади, що передбачають обов’язок декларування, повинні подати річну декларацію за 2024 рік до 31 березня 2025 року, якщо цього не зроблено раніше або якщо вони не повернулися на посаду, що вимагає декларування.

Згідно з роз’ясненням НАЗК, декларація «після звільнення» охоплює весь календарний рік, тобто містить інформацію про доходи не лише за період роботи на держслужбі, але і за увесь рік. Для подання декларації необхідно обрати у відповідному розділі вид декларації «щорічна» з позначкою «я припинив(ла) виконувати функції держави або місцевого самоврядування (після звільнення)». Водночас, подача декларації не потрібна, якщо:

  • До 31 березня 2025 року особа знову працевлаштована на посаді, яка вимагає декларування, і вона подала декларацію з відповідною позначкою.
  • Декларація, подана під час звільнення, охоплює період з 1 січня по 31 грудня 2024 року, що вже є річною декларацією.

Зверніть увагу: завершення кампанії декларування публічних службовців за 2024 рік відбудеться 31 березня 2025 року. Детальні інструкції щодо подання декларації доступні на офіційному сайті НАЗК.

Джерело: Національне агентство з питань запобігання корупції

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *