У січні–березні 2025 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення 64 суддів із посад.

За загальними обставинами звільнено 47 суддів, зокрема:
- у зв’язку з поданням заяв про відставку — 46 суддів:
- 32 судді місцевих судів;
- 12 суддів апеляційних судів;
- 2 судді Верховного Суду;
- у зв’язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням — 1 суддя місцевого суду.

За особливими обставинами звільнено 17 суддів, з них:
- за вчинення істотного дисциплінарного проступку — 12;
- на підставі підпункту 4 пункту 16¹ розділу XV «Перехідні положення» Конституції України (за поданнями з рекомендацією ВККСУ) — 5.
Ці дані свідчать про продовження оновлення судової системи та відповідальність суддівського корпусу за дисциплінарні порушення.
Джерело: Вища рада правосуддя
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
