Справу щодо ексзаступника голови ДФС направлено до суду

Прокурор САП передав до суду обвинувальний акт проти колишнього першого заступника Голови Державної фіскальної служби України. Його звинувачують у зловживанні службовим становищем, що завдало державі збитків на понад 641 млн грн.

Слідство встановило, що в червні 2017 року посадовець умисно не підписав у встановлений строк рішення щодо скарги платника податків на податкові повідомлення-рішення. Унаслідок цього, відповідно до норм Податкового кодексу України, скаргу автоматично задовольнили — на користь платника. Службовець також навмисно створив видимість неможливості підписання документа, аби приховати свої дії.

Таким чином, держава втратила право на стягнення податків і штрафів на суму понад 641 млн грн.

25 лютого 2025 року ексчиновнику повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 364 КК України. Санкція статті передбачає до 6 років позбавлення волі з обмеженням у праві обіймати певні посади.

Джерело: Національне антикорупційне бюро

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *