7 травня 2025 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро України повідомили про підозру колишній директорці державного підприємства у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, поєднане з вимаганням).

Суть підозри полягає в тому, що у грудні 2022 року тодішня керівниця ДП, використовуючи своє службове становище, підписала договори про надання в користування земельної ділянки державної форми власності на умовах, які не відповідали законодавству та суттєво відрізнялися від ринкових. В обмін на це вона отримала неправомірну вигоду у вигляді знижки на придбання двох квартир у столиці.
Встановлено, що квартири були набуті у власність її сином та наближеною особою у житловому комплексі в Києві за ціною, яка більш ніж у п’ять разів нижча за ринкову. Загальний розмір отриманої вигоди перевищує 3 мільйони гривень.
Правоохоронні органи наголошують, що така схема дозволила маскувати факт отримання хабаря шляхом використання формально легальних дій, зокрема придбання нерухомості, але за заниженими цінами, що фактично стало формою винагороди за сприяння у земельних питаннях.
Крім того, у Вищому антикорупційному суді вже розглядається окрема справа, де ця ж посадовиця є обвинуваченою разом із власником забудовника та їхнім пособником. Їх підозрюють у спробі підкупу Віце-прем’єр-міністра з відновлення України — Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури з метою недопущення розірвання раніше укладених договорів і подальшого сприяння в їх реалізації.
Наразі триває подальше досудове слідство, а також процес збору додаткових доказів. Колишній директорці державного підприємства загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Джерело: Спеціалізована антикорупційна прокуратура
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
