Суд повернув територіальній громаді понад 66 га землі через порушення орендарем умов договору

Господарський суд Тернопільської області задовольнив позов Бережанської окружної прокуратури та розірвав договори оренди 12 земельних ділянок загальною площею понад 66 га, зобов’язавши агропідприємство повернути землю у власність територіальної громади.

Підставою для звернення до суду стало систематичне порушення орендарем умов договорів, зокрема — регулярна несплата орендної плати. Прокуратура наполягала, що таке порушення є істотним і дає підстави для припинення дії договорів.

Суд встановив, що відповідач неодноразово порушував строки внесення орендних платежів, що суперечить меті укладення договору оренди, оскільки однією з основних функцій такого правочину є забезпечення регулярного та повного надходження коштів до місцевого бюджету. З огляду на це, суд визнав вимоги прокуратури обґрунтованими.

У результаті суд розірвав укладені договори оренди та зобов’язав підприємство повернути земельні ділянки площею понад 66 га у користування та володіння громади.

Джерело: Господарський суд Тернопільської області

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *