1. Масштабна схема розкрадання у Кривому Розі: 300 мільйонів збитків і пів міста без гарячої води

Офіс Генерального прокурора повідомив про підозру двом колишнім керівникам теплоенергетичного підприємства у Кривому Розі та ще восьми експрацівникам. Їм інкримінують створення та участь у злочинній організації, а також розтрату державного майна в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану.
За версією слідства, під виглядом переміщення обладнання для його збереження зловмисники вивезли понад 1140 водонагрівачів. Надалі з них демонтували латунні трубки, які здавали на металобази, а порожні корпуси повертали на місця, імітуючи справність обладнання.
Загальна сума збитків за вартістю кольорового металу становить близько 30 мільйонів гривень. Вартість виведеного з ладу обладнання оцінюється у 300 мільйонів гривень. Через ці дії було припинено постачання гарячої води для понад 250 тисяч мешканців Кривого Рогу, десятків підприємств та об’єктів критичної інфраструктури.
2. Розкрадання 64 мільйонів на тендері для військових: СБУ та ДБР викрили посадовців ДССТ
Служба безпеки України та Державне бюро розслідувань викрили масштабну схему розкрадання бюджетних коштів у Державній спеціальній службі транспорту. Посадовці, за даними слідства, забезпечили перемогу у тендері підконтрольному комерційному підприємству, пропозиція якого була на понад 64 мільйони гривень дорожчою за конкурентів.
До злочинної схеми був залучений начальник одного з відділів управління логістики Адміністрації ДССТ, посадовці військової частини-замовника та представники приватної компанії.
Під час обшуків правоохоронці вилучили документи, мобільні телефони, печатки, комп’ютерну техніку та готівкові кошти в іноземній валюті на загальну суму, еквівалентну понад 105 мільйонам гривень. Наразі всім фігурантам повідомлено про підозру.
3. Підготовка вбивства заступника міністра: правоохоронець передав персональні дані третім особа
Державне бюро розслідувань та Служба безпеки України викрили схему незаконного збуту інформації з обмеженим доступом. Підозрюваними є правоохоронець та його знайомий з Києва, які надали замовникам конфіденційну інформацію про першого заступника Міністра охорони здоров’я.
За даними слідства, у жовтні 2024 року внаслідок ДТП загинула жінка, і її знайомі вважали лікаря-анестезіолога винним у її смерті. Зловмисники готували вбивство посадовця і для цього придбали відомості про місце проживання та дані його родини.
Обох осіб підозрюють у несанкціонованому збуті інформації з обмеженим доступом за ч. 1 ст. 361-2 КК України. Їм загрожує до двох років позбавлення волі. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
