САП скерувала до суду справу щодо ексдиректора державного підприємства НААН України: збитки становлять понад 16,7 млн грн

02 липня 2025 року прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури направив до суду обвинувальний акт стосовно колишнього виконувача обов’язків директора одного з державних підприємств Інституту сільського господарства Степу Національної академії аграрних наук України.

Його обвинувачують у заволодінні грошовими коштами державного підприємства в особливо великих розмірах — понад 16,7 млн грн.

Суть обвинувачення

Слідством, проведеним НАБУ, встановлено, що восени 2021 року обвинувачений, перебуваючи на посаді заступника директора і тимчасово виконуючи обов’язки директора підприємства, діючи у змові з іншими особами, організував схему незаконного виведення бюджетних коштів.

Злочин було вчинено шляхом укладення фіктивних договорів на поставку органічної добавки та її нібито внесення на поля державного підприємства. Насправді ж жодних поставок не було здійснено, а документи були сфальсифіковані.

Інші учасники схеми

До оборудки були також залучені:

  • керівник одного зі структурних підрозділів держпідприємства;
  • директор приватної компанії, на рахунки якої перераховувалися державні кошти.

Надалі ці кошти переводились у готівку та розподілялись між усіма учасниками злочинної схеми.

Кваліфікація

Дії колишнього посадовця кваліфіковано за ч. 4, ч. 5 ст. 191 (привласнення та розтрата майна в особливо великих розмірах) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Щодо двох співучасників суд уже виніс обвинувальні вироки.

Розгляд справи по суті здійснюватиме суд першої інстанції.

Джерело: Спеціалізована антикорупційна прокуратура

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *