Справу щодо заволодіння понад 62 млн грн коштів Держспецзв’язку передано до суду

Спеціалізована антикорупційна прокуратура за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерувала до суду обвинувальний акт стосовно п’яти осіб, яких обвинувачують у заволодінні коштами Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку) на суму понад 62 мільйони гривень.

Серед обвинувачених — колишні голова Держспецзв’язку, його заступник, керівник державного підприємства, що підпорядковується службі, а також організатор схеми та інші службові особи.

За версією слідства, у 2021 році службові особи організували закупівлю засобів інформатизації для створення системи захищених реєстрів даних. Переможцем процедури визначили компанію, підконтрольну організатору схеми, яка поставила програмне забезпечення державному підприємству «Українські спеціальні системи» за завищеною ціною.

Згідно з умовами договорів, у 2021–2022 роках державне підприємство сплатило за програмне забезпечення понад 285 млн грн, хоча його реальна вартість становила лише 223 млн грн. Таким чином, понад 62 млн грн було незаконно виведено на рахунки підконтрольних фірм, у тому числі за кордоном, для подальшого розподілу між учасниками схеми.

Дії п’яти обвинувачених кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України — заволодіння майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, вчинене організованою групою. Щодо ще однієї підозрюваної, яка перебуває в розшуку, матеріали виділені в окреме провадження.

Джерело: Національне антикорупційне бюро

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *