ВРП звільнила суддю за вчинення істотного дисциплінарного проступку

22 липня 2025 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення Половинки Віктора Олександровича з посади судді Сватівського районного суду Луганської області, відрядженого до Рокитнянського районного суду Київської області.

Підставою для ухвалення рішення стало подання Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, яка встановила наявність підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності та вирішила застосувати до нього дисциплінарне стягнення у вигляді подання про звільнення з посади.

Рішення Вищої ради правосуддя ухвалене відповідно до пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України, яка передбачає можливість звільнення судді у разі вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубого чи систематичного нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявляє його невідповідність займаній посаді.

Джерело: Вища рада правосуддя

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *