Топ-3 новини дня

1. Суд передав до АРМА понад 100 млн грн, вилучених у справі про корупцію в оборонних закупівлях

У рамках розслідування масштабних зловживань у сфері оборонних закупівель, суд задовольнив клопотання Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони та передав вилучені кошти до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).
Йдеться про понад 2,7 млн грн, 1,83 млн доларів США та 426 тисяч євро, знайдені під час обшуків у Києві, області та Черкасах.

За даними слідства, представники логістичного підрозділу одного з військових формувань, що підпорядковується Міністерству оборони України, у змові з бізнесменами забезпечували перемогу потрібної компанії на державних тендерах. Для цього в тендерній документації закладалися дискримінаційні умови, які унеможливлювали участь конкурентів.

Унаслідок реалізації схеми державний бюджет переплатив за техніку понад 64 млн грн.
Організатору схеми – полковнику – та ще трьом військовослужбовцям повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 426-1 КК України. Також підозру за пособництво вчиненню злочину отримали двоє бізнесменів.

2. Викрито 14 нових схем ухилення від мобілізації: серед затриманих – посадовиця МОЗ, лікарі та адміністратори Telegram-каналів

Служба безпеки України спільно з Національною поліцією викрила протягом останніх днів одразу 14 організаторів схем ухилення від мобілізації. Географія — вся територія України.

Серед затриманих — посадовиця медичного закладу, підпорядкованого МОЗ, яка спільно з групою лікарів продавала фальсифіковані довідки про інвалідність. Фіктивні документи оформлювали на підставі вигаданих історій хвороби.

У Київській області затримано п’ятьох адміністраторів Telegram-каналів, які публікували інформацію про локації територіальних центрів комплектування. Один із TikTok-блогерів робив це у відеоформаті.

На Закарпатті діяла схема з маскуванням ухилянтів під експедиторів хлібовозок. Далі чоловіків незаконно переправляли через кордон, зокрема річкою Тиса.

Усім фігурантам вже повідомлено про підозру. Вони можуть отримати до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

3. Незаконна вирубка понад 9 500 дерев на Львівщині: довкіллю завдано збитків на понад 42 млн грн

Державне бюро розслідувань і прокуратура Львівської області викрили системну незаконну діяльність посадових осіб кількох лісгоспів Львівщини. Протягом 2020–2023 років четверо фігурантів, обіймаючи керівні посади або тимчасово виконуючи обов’язки директорів лісгоспів, видавали необґрунтовані лісорубні квитки.

Це дало змогу здійснювати масштабні незаконні вирубки різновікових лісових насаджень. Унаслідок таких дій було знищено понад 9 500 дерев.
За попередніми підрахунками, довкіллю завдано збитків на суму понад 42 мільйони гривень.

Чотирьом посадовцям повідомлено про підозру за перевищення службових повноважень та незаконну порубку дерев, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 365, ч. 4 ст. 246 КК України). Наразі вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу.

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *