Шахрайський кол-центр в Ужгороді ошукував іноземців: понад 2,5 млн грн збитків, спільна операція України та Чехії

У місті Ужгород викрито масштабну шахрайську схему, організовану злочинною групою. Зловмисники діяли через фіктивний кол-центр та ошукували громадян Чехії, змушуючи їх інвестувати у неіснуючі криптопроєкти.

Як діяла злочинна схема

За даними слідства, шестеро організаторів створили шахрайський кол-центр, у якому працювали 53 оператори. Вони використовували комп’ютерну техніку, телекомунікаційне обладнання, SIM-карти та спеціалізоване програмне забезпечення.

Під виглядом співробітників банків або інвестиційних консультантів працівники входили в довіру до іноземців, отримували доступ до їхніх персональних даних і банківських акаунтів. Далі — виводили кошти на підконтрольні рахунки.

Спільна операція України та Чехії

Правоохоронці України та Чеської Республіки провели спільну спецоперацію. За процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури було вилучено:

  • понад 65 комп’ютерів і серверів,
  • понад 130 SIM-карт,
  • відеокамери та реєстратори,
  • 7700 доларів США готівкою,
  • транспортний засіб, що належить одному з підозрюваних.

Загальна сума підтверджених збитків — понад 2,5 мільйона гривень. Постраждали виключно громадяни Чеської Республіки.

Правова кваліфікація

Організаторам повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 190 Кримінального кодексу України — шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою.

Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Розслідування триває в межах спільної слідчої групи між Україною та Чехією.

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *